kineska vakcina

Македонија

Заев и Османи со писма барале побрзо да се натоварат кинеските вакцини за да стигнат до крајот на оваа недела

Маја Илиевска-Пачемска
Преку писма премиерот Зоран Заев и министерот Бујар Османи барале од Кина што побрзо да ги натовари вакцините за тие да може да стигнат во
Македонија

Ковид-19 вакцинација: Интерес има, вакцини нема

А1он
Над 37 000 граѓани досега се пријавиле преку онлајн апликацијата за вакцинирање против Ковид-19. Пријавувањето заинтересираност за вакцинација може да се направи и преку матичните
Македонија

Филипче не кажува колку пари се кинеските вакцини, договорот го обврзувал на тајност

Министерот за здравство Венко Филипче не кажува колку пари чинат кинеските вакцини за кои денес извести дека го потпишал договорот. Македонија од кинеската национална фармацевтска