kavkaz

Свет

Грузија бара засилено американско присуство на Кавказ

А1он
Грузија е за зајакнување на безбедносната и одбранбената соработка со САД и за посилно американско присуство на Кавказ. Тоа го изјави грузискиот премиер Георгиј Гахарија
Свет

Земјотрес во Кавказ

А1он
Земјотрес со интензитет од 5,2 степени бил почувствуван од жителите на црноморското крајбрежје на Кавказ. Потресот бил почувствуван од апаратите на сеизмолошката станица во Сочи рано