katrugalos

Регион

Катругалос во САД на средби со Нимиц и со Попмео

А1он
Aлтернативниот министер за надворешни работи на Грција, Јоргос Катругалос, во Њујорк ќе има средба со специјалниот претставник на ОН, Метју Нимиц. Средбата ќе се одржи
Регион

Катругалос: Балканот од буре барут во Европа да биде регион што праќа позитивни пораки

А1он
Во пресрет на министерскиот состанок во Солун,.кој почнува вешерва, а на кој ќе учествува и шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров, алтернативниот министер за надворешни
Македонија

Османи на средба со Катругалос: Грција станува нашиот најголем партнер во евроатлантските интеграции

А1он
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките на работната посета на Грција, оствари средба со Алтернативниот Министер за надворешни работи