karikaturi

Култура

Меѓународен конкурс за карикатура „Мажот како колатерална штета во односот снаа-свекрва”

А1он
Општина Крива Паланка и авторот на Меѓународниот Конкурс Невестинско поклонение на свети Теодор-тирон, Стојанче Величковски, го распишаа Меѓународниот конкурс за карикатура на тема „Мажот како
Култура

Наградени дела на „Остен – Биенале на цртеж“ изложени во Прага

А1он
Галеријата „Остен“ со преку триесетина дела на македонски и странски автори, учесници на изложбата на 42.Меѓународно биенале на цртеж „Скопје 2014“, е претставена во Салонот
Култура

Изложба на дела од 44. Светска галерија на карикатури

А1он
Од денеска до 20. март во галеријата „Остен“ ќе бидат изложени дигитални карикатури од 44. Светска галерија на карикатури Скопје 2014. Селекцијата ја направи карикатуристот
Култура

Изложби на дигитални карикатури од три конкурси на „Остен“

А1он
Во галеријата „Остен“ во наредните три недели последователнo ќе бидат изложени избори од пристигнатите дигитални карикатури на 43-та, 44-та и 45-та Светска галерија на карикатури