karantin

Македонија

Авиони од Љубљана и Минхен се очекуваат денес, 1082 дојдени од странство се веќе во државен карантин

Маја Илиевска-Пачемска
Два авиона, од Љубљана и Минхен, со наши државјани од се очекува денес да пристигнат во земјава, извести техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев.
Македонија

Повторен јавен повик за хотели со над 50 легла, за потребите на формирање државни карантини

А1он
Владата објави јавен оглас за интерес за сите хотели кои имаат над 50 легла во државата и се заинтересирани доброволно да ги отстапат капацитетите за
Македонија

Препораки на МЖСПП за управување со отпад за лицата во карантин или самоизолација

А1он
Личниот отпад (како хартиени марамчиња, крпи за чистење за еднократна употреба, маски или ракавици) се одлагаат безбедно во вреќи за отпад за еднократна употреба, вреќите
Македонија

Семејствата на возачите кои превезуваат патници во карантин стравуваат од зараза

Семејствата на возачите кои превезуваат наши граѓани од граничните премини до местата одредени за задолжителен карантин се жалат дека живеат во страв од зараза секогаш
Спорт

Јувентус во карантин, Роналдо останува во Португалија

А1он
Јувентус е ставен во карантин, а Роналдо ќе остане во самоизолација во Португалија, откако неговиот соиграч Даниеле Ругани покажа позитивни резулати на Ковид-19. Роналдо го
Македонија

Филипче не размислува за карантин, патниците од Италија се пуштаат дома

Искра Манојлоска
Министерот за здравство Венко Филипче вели дека не размислува за тоа сите кои доаѓаат од Италија да ги стави во карантин. „Тие добиваат препораки што
Видео Македонија

(ВИДЕО) Во хотелот „Супер 8“ се доставувa само храна

А1он
Никој ниту може да влезе ниту да излезе од хотелот „Супер 8“. Пред влезот стојат двајца полицајци кои ги опоменуваат странските новинарски екипи да не