jugohrom

Македонија

Вработените во Југохром го блокираа автопатот Скопје – Тетово

А1он
Со двочасовна блокада на патарината кај Желино од автопатот Тетово – Скопје работниците на Југохром Фероалјос денеска го искажаат своето незадоволство од тоа што од
Македонија

Вработен во Југохром апелира до Владата да најде решение за проблемот со фабриката

А1он
При денешната посета на претседателот на Комисијата за животна средина на СДСМ, Пеце Мирчески, вработен во фабриката Југохром во Јегуновце ја објасни неизвесноста со која
Македонија

„Југохром“ започна со гасење на печките

А1он
„Југохром“ од Јегуновце започна со гасење на печките, по вчерашната одлука на Државниот инспекторат за животна средина за престанок на работата на комбинатот, информира денеска
Македонија

Решение за престанок на работата на комбинатот Југохром од Јегуновце

А1он
Државниот инспекторат за животна средина донел решение за престанок на работата на комбинатот Југохром од Јегуновце. За оваа одлука министерот за животна средина и просторно
Македонија

ДОМ: Нова кривична пријава за Југохром, владата не смее да им го продолжи рокот

А1он
Доколку владата не ги преземе законските мерки за да ги заштити граѓаните од труењето на комбинатот Југохром, ДОМ ќе поднесе нова кривична пријава за фирмата
Македонија

Рестартиран „Југохром“ со вклучување две печки

А1он
Фабриката „Југохром“ од Јегуновце денеска го рестартираше своето производство со вклучување на две печки, информираше генералниот директор на „Југохром“ Васко Скендеровски. Тој посочи дека согласно
Македонија

ВИДЕО: Вработени од Југохром сведочат за партиски притисоци, раководството демантира

А1он
Извори на „Цивил медиа“ кои инстистираа на анонимност поради страв од губење на работните места, сведочат дека во металуршкиот комбинат Југохром Фероалојс за време на