juan

Економија

Кинескиот јуан го заменува доларот во богатите држави на Блискиот Исток

А1он
Угледниот сингапурски весник „Стрејт Тајмс“ денеска објави информации според кои кинескиот јуан се повеќе го заменува американскиот долар во трговијата на Саудиска Арабија, Катар, Египет