jotovski

Спорт

Тенисерот Јотовски го предаде полуфиналето во Кисељак

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски беше елиминиран во полуфиналето на турнирот во Кисељак, Босна и Херцеговина, откако го предаде натпреварот против словенечкиот тенисер Том Кочевар-Дешман. Првиот
Спорт

Јотовски стартуваше со победа во двојки на фјучрс турнирот во Тунис

А1он
Македонскиот тенисер Томислав Јотовски победи во првиот меч на главниот турнир на фјучрсот во тунискиот град Хамамет (награден фонд 15.000 долари). Тој денеска во игра
Спорт

Јотовски напредуваше три места, Ѓорческа падна за две

А1он
Како и при минатонеделното рангирање, така и овојпат, најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски бележи напредок на најновата АТП ранг-листи. Иако минатата седмица Јотовски немаше настап,
Спорт

Јотовски напредуваши три места, а Ѓорческа со нов пад за две места

А1он
Како и при минатонеделното рангирање, така и овојпат, Томислав Јотовски бележи напредок, а Лина Ѓорческа повторно пад на најновите тениски ранг-листи. Иако минатата седмица Јотовски
Спорт

Јотовски поразен во четвртфиналето во двојки на фјучрсот во Тунис

А1он
Македонскиот тенисер Томислав Јотовски го заврши настапот на фјучрсот во Хамамет, Тунис. Тој попладнево заедно со Горан Марковиќ од Србија во четвртфиналето во игра на