jirgen klop

Спорт

Клоп нема да се откаже од ЛШ заради Премиер лигата

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп категорично го отфрли сценариото, според кое тимот ќе ја остави во втор план Лигата на шампионите во името на постигнување