jet set

Магазин

Почина омилената бабичка од „Очајни домаќинки“

А1он
Ѕвездата на серијата „Очајни домаќини“, актерката Кетрин Џостен, или позната по улогата на госпоѓата Мекласки, по долго боледување од рак, почина на 72-годишна возраст. Актерката
Магазин

„Ѓаволот носи Прада“ ќе добие продолжение

А1он
Осум години по првата книга, приказната продолжува, а поранешната секретарка Андреа Сакс сега е уредничка на списание за венчавки, а нејзиниот живот повторно се вкрстува