jet set

Магазин

Брижит Бардо осудена на 20.000 евра парична казна за јавни навреди

А1он
Поранешната глумица Брижит Бардо, која пред две години жителите на Реунион (француски остров во Индискиот Океан) – ги нарече „домородци дивјаци“, беше осудена на казна
Магазин

Ди Каприо внесе и малку „гламур“ на Конференцијата на ОН за климата

А1он
Американскиот глумец Леонардо ди Каприо внесе малку холивудски гламур на Конференцијата за климата на Обединетите Нации во Глазгов, а неговото присуство на третиот ден од