jet set

Магазин

Се колнам себеси кога ќе се видам во огледало, вели Шварценегер

А1он
Како и милиони луѓе ширум светот, и некогашниот Мистер Универзум, Арнолд Шварценегер, има проблем да ја контролира телесната тежина во време на пандемија. „Се здебелив
Магазин

Деми Ловато тврди дека jа изгубила невиноста во силување

А1он
Познатата латиноамериканска пејачка Деми Ловато досега честопати говорела за својата депресија, нарушеност во јадењето и трезвеноста, но во новиот биографски Јутјуб-документарец, таа говори и за
Магазин

Алек Болдвин обвинуван за шовинизам, го напушти Твитер

А1он
Американскиот глумец Алек Болдвин, според многумина – неправедно обвинуван за шовинизам, го напушти Твитер. Во „прошталното видео“ тој вели дека, засега, е презаситен од социјалните
Магазин

Глумицата Кетрин Хајгл е мајка на две посвоени ќерки и син

А1он
Глумицата Кетрин Хајгл, можеби најпозната по улогата во ТВ-серијата „Вовед во анатомија“, денес има поважна улога – мајчинството. Хајгл и нејзиниот сопруг Џош Кели, првпат
Магазин

ВИДЕО: Доли Партон испеа песна па се вакцинираше против Ковид-19

А1он
Легендата на кантри-музиката, Доли Партон прилагоди една од своите балади, опевајќи ги вакцините против коронавирусот пред да ја добие својата прва доза на „Модерна“. „Вакцина,