jemen

Свет

Авторот на контроверзниот филм „Невиноста на муслиманите” во бегство

А1он
Накула Басли Накула, 55 годишниот автор на филмот „Невиноста на муслиманите” кој предизвика остри реакции во низа муслимански земји во светот, вчера беше накусо приведен
Свет

Осуммина убиени во судирите во близина на јеменското Министерство за внатрешни работи

А1он
Осум лица денеска се убиени во повторените судири меѓу силите на јеменската влада и борци на племе, лојално на поранешниот претседател Али Абдула Салех, кои