ivanov

Македонија

(ВИДЕО) Иванов во Радовиш: Политиката се гради со работни места

А1он
Пред обраќањето на претседателскот кандидат Ѓорге Иванов, вечерва во Радовиш, говореа вицепремиерите Владимир Пешевски и Зоран Ставревски. Пешевски рече дека првиот претседател на Македонија бил
Македонија

(ФОТО) Твитерџии: Што ќе ни е 1. април – си го имаме Хорхе

А1он
Годинава меѓу политичарите популарнo е предизборната кампања да се води и на социјалните мрежи. Но, изјавите на кандидатот Ѓорѓе Иванов предизвика лавина коментри. Така, неколку
Македонија

Иванов: Поддршка за да продолжи развојот на земјоделството

А1он
Македонија е земјоделска земја. Нашиот народ со векови ја обработувал земјата која му давала плод. Владата вистински го вреднува трудот на земјоделците. Од 2006 година
Македонија

Претседателот Иванов не се возел на јахтата на Костовски?

А1он
Претседателот Иванов ниту ја поседува ниту се има возено со одземената јахта на бизнисменот Трифун Костовски изјавиле од кабинетот на шефот на државата за Утрински
Македонија

Иванов му го честита вториот мандат на Обама

А1он
Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов упати честитка до претседателот на САД Барак Обама, по повод неговата свечена инаугурација и официјален почеток на вториот мандат како
Македонија

Иванов апелира на почитување, Вељаноски очекува сплотување на политичарите

А1он
Иванов и Вељаноски на божикна литургија во Соборниот храм Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов и претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски денеска присуствуваа на централното
Македонија

Златните славејчиња на Коледе кај претседателот Иванов

А1он
По повод Бадник и коледарските обичаи, во пресрет на големиот христијански празник Божик, денеска членовите од детскиот хор „Златно славејче“ ја посетија резиденцијата на претседателот
Македонија

За власта државнички говор, за опозицијата Иванов е портпарол на Владата

А1он
Годишното обраќање на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов во Собранието на Република Македонија од пратениците од владејачките партии беше оценетo како вистински државнички говор,