italija

Свет

Околу 20 повредени во судирите со полицијата во Рим

А1он
Околу 20 луѓе се повредени во судирите во понеделникот во центарот на главниот град на Италија, меѓу полицијата и работниците на металургиската компанија „Alcoa”, кои
Свет

ФОТО: Тајните тунели во летниковецот на Берлускони направени како база на Џејмс Бонд

А1он
Сите го знаат летниковецот на Силвио Берлускони на Сардинија, местото каде екс италијанскиот премиер ги одржуваше познатите забави со манекенките. Летниковецот кој се простира на
Магазин

Босанска старлета бремена од Берлускони?

А1он
Сабина Беган, германска старлета со потекло од Босна и Херцеговина, соопшти дека татко на нејзиното бебе е италијанскиот поранешен премиер Силвио Берлускони. Старлетата порано била
Свет

Италијански мафијаш убиен пред очите на туристите јужно од Рим

А1он
Педесетгодишен член на наполитанската мафијашка организација „Камора“ убиен е на плажата во Терецина, летувалиште јужно од Рим. Ликвидацијата предизвикала голема паника меѓу туристите, јавуваат италијанските