iran

Свет

Ахмадинеџад го поддржува прекинот на огнот во Сирија

А1он
Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат го поддржува предлогот за прекин на огнот во Сирија во текот на муслиманскиот празник идната седмица и верува дека слободните избори
Свет

Техеран: Полицијата и демонстрантите се судрија поради девалвацијата

А1он
Полицијата во Техеран денеска се судри со демонстрантите и дилерите со девизи поради девалвација на националната валута, која за една недела изгуби една третина од
Свет

Фотографот на Ахмадинеџад пристигна во Њујорк со претседателот и побара азил

А1он
Фотографот Голканбхан Хасан, кој пристигна заедно со иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад на седницата на Генералното собрание на Обединетите нации, минатата недела, не се врати на