iran

Свет

За две години Иран запленил два американски беспилотни разузнавачки авиони

А1он
Иран соопшти дека запленил два американски беспилотни разузнавачки авиони во 2011 и 2012 година, јави иранската информативна агенција Фарс. Адмиралот на иранската воена флота Амир Растриги
Свет

Ахмадинеџад разреши министерка

А1он
Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад ја разреши министерката за здравство и единствената жена во неговиот кабинет, објави денес државната телевизија. Министерката Маризех Вахид Дастџерди претходно предложуваше