indija

Свет

Гинеколозите во Индија незаконски им ги отстранувале матките на сиромашните жени

А1он
Парите од државното осигурување кои им се префрлаат за иавршените операции биле главната причина поради која лекарите во индиската држава Чатисгар изведувале хистероктомија врз пациентки
Свет

120 мртви и 6 милиони раселени од поплавите во Индија

А1он
Повеќе од 120 лица настрадаа во поплавите по обилните монсунски дождови на североисток во Индија. Метеоролозите предупредуваат дека обилните дождови ќе продолжат и следните 24
Свет

Уапсен главениот осомничен за нападот во Мумбај во 2008 година

А1он
Индиската полиција уапси едно лице кое е осомничено дека е главниот организатор на пакистанските екстремисти, кои пред четири години извршија напад во Мумбај, во кој