imran kan

Свет

Насилен сексуален бран го тресе Пакистан – виновни се жените, смета премиерот Кан

А1он
Премиерот на Пакистан, Имран Кан се соочува со критики откако за порастот на сексуалното насилство во земјата ги обвини жените кои носат „многу малку облека“.
Свет

Пакистанскиот премиер сака јавни бесилки за силувачите, но тоа може да му ги расипе односите со ЕУ

А1он
Пакистанскиот премиер Имран Кан денеска изјави дека сака осудените силувачи да бидат јавно погубени или хемиски кастрирани, пренесоа британските медиуми. Пакистан минатата недела беше потресен
Свет

Премиерот на Пакистан и нуди дијалог на Индија

А1он
Премиерот на Пакистан, Имран Кан му понуди дијалог на неговиот индиским колега Нарендра Моди, откако пакистанското Воено воздухопловство денеска урнаа два индиски борбени авиона. Во