imran kan

Свет

Пакистан: Имран Кан го обвини актуелниот премиер дека стои зад вчерашниот напад врз него

А1он
Поранешниот пакистански премиер Имран Кан денеска изјави дека двајцата напаѓачи кои отворија оган врз него во Вазирабад се обиделе да го убијат. Во вчерашниот напад
Свет

ЕК го осуди нападот врз Имран Кан, случајот дополнително ќе се истражува

А1он
Европската Комисија го осуди нападот врз поранешниот пакистански премиер, Имран Кан, што се случи вчера. Портпаролката за надворешна политика, Набила Масрали, го пренесе ставот на
Свет

Снимка од застрелувањето на поранешниот премиер на Пакистан, напаѓачот го бркал со пиштол: Пукал на митингот, толпата се распрснала

А1он
На социјалните мрежи се појави видео во кое се гледа атентатот на поранешниот премиер на Пакистан Имран Кан. Беше застрелан во ногата за време на
Свет

Поранешниот пакистански премиер обвинет за тероризам

А1он
Пакистанската полиција го обвини поранешниот премиер Имран Кан за тероризам, објави денеска британската телевизиска мрежа Би-Би-Си . Кан беше обвинет по јавниот говор во кој
Свет

Насилен сексуален бран го тресе Пакистан – виновни се жените, смета премиерот Кан

А1он
Премиерот на Пакистан, Имран Кан се соочува со критики откако за порастот на сексуалното насилство во земјата ги обвини жените кои носат „многу малку облека“.
Свет

Пакистанскиот премиер сака јавни бесилки за силувачите, но тоа може да му ги расипе односите со ЕУ

А1он
Пакистанскиот премиер Имран Кан денеска изјави дека сака осудените силувачи да бидат јавно погубени или хемиски кастрирани, пренесоа британските медиуми. Пакистан минатата недела беше потресен
Свет

Премиерот на Пакистан и нуди дијалог на Индија

А1он
Премиерот на Пакистан, Имран Кан му понуди дијалог на неговиот индиским колега Нарендра Моди, откако пакистанското Воено воздухопловство денеска урнаа два индиски борбени авиона. Во