imobile

Спорт

Имобиле убедливо прв на листата на стрелците во ТОП 5 лигите

А1он
Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле направи хет-трик во натпреварот од 20. коло од италијанскиот шампионат против Сампдорија (5:1). Дваесет и деветгодишниот Италијанец има постигнато 23