ilir meta

Регион

Мета добитник на наградата „Странски политичар за 2018“ во Италија

А1он
Претседателот на Република Албанија, Илир Мета, е добитник на признанието „Светски политичар за 2018“ што ја доделува фондацијата „Foedus“. Признанието му се доделува за „Промоција
Видео Македонија

ВИДЕО: Илир Мета со воени почести дочекан во „Вила Водно“

А1он
Претседателот на Албанија, Илир Мета, пристигна во претседателската вила на Водно каде ќе одржи тет-а-тет средба со Ѓорге Иванов. Мета беше пречекан со воени почести
Македонија

Илир Мета во официјална посета на Македонија

А1он
Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска ќе биде домаќин на Претседателот на Република Албанија, Илир Мета, кој ќе престојува во дводневна официјална посета на