igor angelovski

Спорт

Игор Ангеловски е нов тренер на казахстанскиот Каспиј

А1он
Поранешниот селектор на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски, пронајде нов ангажман во Казахстан. Тој е нов тренер на Каспиј, клубот каде што претходно настапуваше
Спорт

Една година беше без работа – Игор Ангеловски ја презеде Горица

А1он
Поранешниот селектор на Македонија, Игор Ангеловски го презеде хрватскиот клуб Горица. Челниците на клубот Горица синоќа му врачија отказ на Самир Топлак по поразот од
Спорт

Нема причина за разочарување, огромно беше задоволството да се води Македонија на ЕП, вели Ангеловски

А1он
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски, вечерва на прес-конференција по поразот од Холандија (0:3) ги искажа своите впечатоци за дебитантското учество на едно Европско
Спорт

Ангеловски: Честитки за головите-првенци на Чурлинов и Ристовски

А1он
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски вечерва искажа пофални зборови за настапот на младите играчи кои добија шанса и ја искористија запишувајќи се во
Спорт

Ангеловски: Секогаш одиме на победа без оглед дали играме пријателски или натпревар за бодови

А1он
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски најави игра на победа на утрешниот пријателски натпревар со Словенија. – За прв пат ќе играме подготвителен натпревар
Спорт

Ангеловски: Радувај се Македонијо и слави ги овие херои!

А1он
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, целата заслуга за историскиот триумф (2:1) над Германија ја препиша на неговите избраници. – Моите фудбалери се изборија
Спорт

Избраниците на Ангеловски подобри од Работнички

А1он
Победа од 2:0 над прволигашот Работнички забележа попладнево селекцијата составена од фудбалери, кои беа повикани на тридневниот подготвителен камп, организиран од стручниот штаб на македонската
Спорт

Ангеловски: Ерменците не беа подобри, примивме наивен гол

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија загуби од Ерменија со 1-0 на Кипар во последниот меч од тековниот циклус во Лигата на нации. Селекторот Игор Ангеловски немаше