humanitarni oridori

Свет

Девет хуманитарни коридори се отвораат денес во Луганск, Украина

А1он
За денеска е договорено отворање 9 хуманитарни коридори, соопшти вицепремиерката на Украина, Ирина Верешчук. Оние што сакаат да се евакуираат од градовите Мариупол, Бердјанск, Токмак