hrvatska

Регион

ВИДЕО: Трагедија во Хрватска, осум загинати, меѓу нив и 6-годишно дете

А1он
Во превртувањето на автобусот на автопатот Загреб-Сплит изутринава околу 4 часот погинаа осум државјани на Чешка, а меѓу нив и едно 6-годишно дете. Јиндра Мала,
Магазин

Хрватската „Кралица на убавината“ остана без круната

А1он
На 18-годишната Естер Беришиќ, дирекцијата ан изборот „Кралица на Хрватска“ и хја одзеде круната поради недолично однесување во јавност – пренесуваат рватските медиуми. Капката која
Регион

Санадер ставал слики и по ѕидовите на подрумот и оставата

А1он
Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер имал дури 250 уметнички слики кои биле поставени и на ѕидовите на подрумот на неговата куќа. Половина од овие слики