hrvatska koronvirus

Регион

Србија ги укина сите рестриктивни мерки, нема веќе ограничувања за влез во Хрватска

А1он
Од утре во Србија престануваат да важат сите ограничувања и рестрикции кои беа воведени за заштитa од коронавирусот. За влез во Србија веќе не е
Регион

ВИДЕО: Протести во Хрватска на првиот ден од стартот на обврската за ковид сетрификат за вработените во државните институции

А1он
Сертификатите за Ковид кои докажуваат дека некој е вакциниран, дека прележал од Ковид-19 или е негативен од полноќ станува задолжителни во Хрватска за влез во
Регион

Хрватска до 1 мај ќе има еден милион дози од вакцините против Ковид-19

А1он
Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ најави дека земјата до 1.мај ќе има еден милион дози од вакцините против Ковид-19. Тоа е нешто помалку и посопро од