holandija

Свет

Холандија: Пилотот блокиран надвор од кабината поради заспаниот копилот

А1он
Холандската нискобуџетна авиокомпанија Transavia, отвори истрага по инцидентот во кој еден од нејзините пилоти бил блокиран надвор од пилотската кабина, каде што копилотот заспал за
Магазин

ВИДЕО: 40 илјади Холанѓани влегоа во студеното Северно море

А1он
Десетици илјади Холанѓани учествуваа во традиционалното капење на први јануари во Северното море. – Во Шевенинген имаше околу 10 илјади луѓе, а ширум Холандија рекордни
Свет

Холандскиот Парламент го одобри испраќањето на ракети „Патриот“ во Турција

А1он
Холандскиот Парламент го одобри испраќањето на ракетите „Патриот“ во Турција. Холандските пратеници доцна синоќа по осумчасовната седница со големо мнозинство го одобрија испраќањето на два ракетни
Свет

Судир на два товарни брода во Северно море, четворица загинати

А1он
Четири морнари загинаа во судирот на два товарни брода во Северно море, крај брегот на Холандија, пренесоа светските агенции, повикувајќи се на портпаролот на холандските
Спорт

Холандија: Уапсени напаѓачите врз фудбалскиот судија кој почина од повредите

А1он
Тројца холандски тинејџери се уапсени и против нив ќе биде покретана постапка заради фатален напад врз судија на младински фудбалски натпревар. Ричард Нојвенхуизен (41) беше
Свет

Холандија: Млади фудбалери истепаа судија до смрт

А1он
Помошникот судија почина како последица од тепањето по натпреварот во холандската кадетска лига од страна на 15-годишни фудбалери. Стравичниот напад на младите фудбалери на помошникот