hasim taci

Регион

Сојуз за Србија: Вучиќ договара предавање на Бујановац, Прешево и Медвеѓа

А1он
Денешната изјава на Хашим Тачи дека ќе поднесе оставка или ќе распише референдум доколку косовскиот Парламент не го одобри договорот со Белград, според кој на
Регион

Тачи отпатува за Вашингтон, претходно се сретна со Харадинај

Косовскиот претседател Хашим Тачи претпладнево се сретна со премиерот Рамуш Харадинај пред да отпатува за Вашингтон, каде што ќе присуствува на Молитвениот доручек кој го
Македонија

Косовскиот претседател Хашим Тачи утре во работна посета на Македонија

А1он
Претседателот на Косово Хашим Тачи утре ќе престојува во работна посета на Македонија и ќе има средба со премиерот Зоран Заев. Владината прес-служба вечерва соопшти
Регион

Тачи: Никој не може да го блокира формирањето на војска на Косово

А1он
Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска изјави дека покренал неколку иницијативи со цел да се создаде консензус меѓу сите заедници за трансформирање на Безбедносните сили на
Регион

Хашим Тачи не верува во југословенските и руските мапи

А1он
Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави дека Косово нема да загуби ниту еден метар од својата територија заради демаркацијата на границата со Црна Гора и објасни