hashim taci

Регион

Курти кај Тачи само 15 минути, состанокот „без правни ефекти“

А1он
Состанокот на претседателот на Косово Хашим Тачи со лидерот на Дvижењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти, на кој се очекуваше Курти да го добие мандатот за
Регион

Тачи добил поддршка од Помпео и Пелоси за постигнување конечен договор со Србија

А1он
Претседателот на Косово, Хашим Тачи, кој престојува во Вашингтон за Молитвениот појадок во организација на американскиот претседател, Доналд Трамп, соопшти дека се сретнал со државниот
Регион

Албанскиот премиер на вечера со косовскиот државен врв

Албанскиот премиер Еди Рама бил на заедничка вечера со косовскиот државен врв во домот на косовскот претседател Хашим Тачи. Веста на Твитер ја објави Рама,