harvi vajnstin

Магазин

ВИДЕО: На Вајнстин сепак ќе му се суди за силување во Лос Анџелес

А1он
Судот во Лос Анџелес не го прифати предлогот на одбраната – да се отфрлат три обвиненија за силување против поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнстин. Додека
Магазин

ВИДЕО: Вајнстин се изјасни за невин за силувањата во Лос Анџелес

А1он
Поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнстин вчера пред Судот во Лос Анџелес се изјасни за невин, за силување и сексуални напади врз пет жени, соопшти канцеларијата
Магазин

На Вајнштајн одземено британското признание за придонес во филмската индустрија

А1он
Велика Британија му го одзеде признанието на продуцентот Харви Ванштајн за придонес во британската филмска индустрија, што го доби во 2004 година. Поранешниот холивудски продуцент
Магазин

Жртвите на Вајнстин ќе добијат приближно 19 милиони долари

А1он
Жртвите на сексуалните напади на американскиот филмски продуцент Харви Вајнстин ќе добијат вкупно околу 19 милиони долари, изјави главната обвинителка на Њујорк, Летиција Џејмс. Вајнстин
Свет

Осудениот продуцент Харви Вајнстин позитивен на коронавирусот

А1он
Познатиот филмски продуцент Харви Вајнстин, кој неодамна беше осуден на 23 години затвор за силување и сексуален напад, е позитивен на коронавирусот, објавуваат американските медиуми.
Магазин

Харви Вајнштајн од болница повторно е вратен во затвор

А1он
Харви Вајнштајн е префрлен во државниот затвор во Њујорк еден ден пред неговиот 68-ми роденден, за да ја одлежи 23-годишната затворска казна за силување и
Магазин

Продуцентот Харви Вајнстин прогласен за виновен за силување и сексуално вознемирување

А1он
Американскиот процудент Харви Вајнстин денеска во суд во Њујорк е прогласен за виновен за силување и за сексуално вознемирување. Вајнстин е прогласен за виновен за
Свет

Во Њујорк почна судењето на продуцентот Харви Вајнстин

А1он
Судскиот процес против американскиот филмски продуцент Харви Вајнстин, обвинет за сексуално злоставување и напади почна денеска во Њујорк. Вајнстин дојде на суд навреме, а првиот
Магазин

Си-ен-ен повлекува емисии со Ејжа Арџенто поради обвиненијата за сексуален напад

А1он
Си-ен-ен повлекува три епизоди од шоуто на готвачот Ентони Бурдејн со неговата девојка, глумицата Ејжа Арџенто и поради обвиненијата кон неа за сексуален напад врз