harvi vajnstajn

Магазин

ВИДЕО: На Вајнстин сепак ќе му се суди за силување во Лос Анџелес

А1он
Судот во Лос Анџелес не го прифати предлогот на одбраната – да се отфрлат три обвиненија за силување против поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнстин. Додека
Магазин

На Вајнштајн одземено британското признание за придонес во филмската индустрија

А1он
Велика Британија му го одзеде признанието на продуцентот Харви Ванштајн за придонес во британската филмска индустрија, што го доби во 2004 година. Поранешниот холивудски продуцент
Магазин

Харви Вајнштајн од болница повторно е вратен во затвор

А1он
Харви Вајнштајн е префрлен во државниот затвор во Њујорк еден ден пред неговиот 68-ми роденден, за да ја одлежи 23-годишната затворска казна за силување и
Магазин

Продуцентот Харви Вајнштајн осуден на 23 години затвор поради сексуални злоставувања

А1он
Судот во Менхетен денеска го осуди филмскиот продуцент Харви Вајнштајн на 23 години затвор поради силување и сексуално насилство. Поратата го прогласи за виновен по