hari i megan

Магазин

Принцот Хари и Меган Маркл ја добија ќерката Лилибет Дајана

А1он
Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл го добија второто дете. Новиот член на семејството е малата Лилибет Дајана Маунтбатон-Виндзор. Двојката денеска објави соопштение за
Магазин

За девет месеци, полицијата била девет пати кај принцот Хари и Меган Маркл

А1он
За девет месеци, полицијата била повикана деветпати во домот на британскиот принц Хари и Меган Маркл. Овој податок стана актуелен откако двојката изрази загриженост за
Свет

Принцот Хари најде работа во компанија за животен тренинг и ментално здравје

А1он
Британскиот принц Хари ќе се вработи во компанија за животен тренинг и ментално здравје, јавија светските медиуми. Принцот ќе биде своевиден гласноговорник на американската стартап-фирма
Магазин

Кралицата Елизабета на 95 години „растрчана“ по кризни состаноци поради интервјуто на Меган и Хари

А1он
Британската кралица Елизабета Втора изминатите денови постојано била на кризни состаноци, по интервјуто на нејзиниот внук, принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, во кое
Магазин

ТВ-водителот Пирс Морган, кој ја навредуваше Меган Маркл, поднесе оставка

А1он
Британскиот телевизиски водител Пирс Морган денеска поднесе оставка од Ај-ти-ви и повеќе нема да биде домаќин на емисијата по која е познат во цел свет
Магазин

Чарлс „кисело“ се насмевна на прашањето за Хари и Меган

А1он
Британскиот принц Чарлс (72), како што пренесуваат западните медиуми, безволно, „кисело“ се насмевнал на прашањето за коментар на интервјуто на неговиот син, принцот Хари и
Свет

Прва реакција на Бакингемската палата по интервјуто на Хари и Меган

А1он
По интервјуто на британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл, кое предизвика лавина од реакции ширум светот, за првпат се огласи и Бакингемската палата.
Свет

Британската влада за интервјуто на Хари и Меган: Тоа е работа на Бакингемската Палата

А1он
Британскиот премиер Борис Џонсон не го гледал телевизиското интервју на американската водителка Опра Винфри со принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, кое се емитуваше