hari i megan

Свет

Прва реакција на Бакингемската палата по интервјуто на Хари и Меган

А1он
По интервјуто на британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл, кое предизвика лавина од реакции ширум светот, за првпат се огласи и Бакингемската палата.
Свет

Британската влада за интервјуто на Хари и Меган: Тоа е работа на Бакингемската Палата

А1он
Британскиот премиер Борис Џонсон не го гледал телевизиското интервју на американската водителка Опра Винфри со принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, кое се емитуваше
Магазин

Принцот Хари: Британскиот печат ми го уништи психичкото здравје

А1он
Принцот Хари, според своето кажување, се повлекол од кралските должности затоа што британскиот печат бил „штетен за него“ и му го уништувал психичкото здравје. Хари
Магазин

Принцот Хари и Меган Маркл повторно ќе станат родители

А1он
Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл ќе имаат уште едно дете, потврди синоќа нивниот гласноговорник. Тој рече дека „може да потврди дека двегодишниот
Магазин

Принцот Хари и Меган Маркл ќе прават подкаст на Спотифај

А1он
Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган ќе создаваат и ќе водат подкасти за стриминг сервисот Спотифај, соопшти денеска шведската компанија. Според повеќегодишниот договор меѓу
Магазин

Хари и Меган Маркл постигнаа договор со папараците

А1он
Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл постигнаа договор со агенцијата за фотографии која без одобрение го фотографираше нивниот малолетен син дома. Тие двајца