gudelj

Спорт

Гудељ му се враќа на фудбалот во стилот на Кристијан Ериксен

А1он
Драгиша Гудељ ќе продолжи да игра соопштија од неговиот клуб Кордоба. „Драгиша сака повторно да игра фудбал, објави во детално соопштение шпанскиот клуб и даде
Спорт

Гудељ по вчерашниот колапс: Вистинскиот воин не се откажува

А1он
Драгиша Гудељ, фудбалер од Кордоба, се уште е на одделот за интензивна нега, но се чувствува добро. Неговиот брат Немања, кој со српската репрезентација е
Спорт

Гудељ е свесен и стабилен, ќе биде задржан на опсервација

А1он
Српскиот фудбалер Драгиша Гудељ, брат на репрезентативецот на Србија, Немања, заврши во болница откако ја загуби свеста на натпревар помеѓу неговиот клуб Кордоба кој гостувањеше
Спорт

(ВИДЕО) Драгиша Гудељ колабираше на теренот и остана без свест

А1он
По само десет минути игра, натпреварот помеѓу Кордоба и Расинг де Ферол беше прекинат, бидејќи српскиот фудбалер Драгиша Гудељ колабираше на теренот и остана без