grcija

Регион

Ромите, кои тврдат дека се родители на русокосото девојче, обвинети за киднапирање и поседување лажен извод

А1он
Двајцата Роми, кои тврдат, дека се родители на малото русокосо девојче пронајдено во ромска населба во Централна Грција, денеска беа обвинети за киднапирање и поседување лажен извод,
Регион

Над 8.000 телефонски јавувања поврзани со девојчето пронајдено во ромска населба во Грција

А1он
Повеќе од 8.000 телефонски повици добила хуманитарната организација „Детска насмевка“ како одговор на барањето информација поврзана за русокосото девојче, кое минатата недела беше пронајдено во една ромска
Економија

Јанис Стурнарас: Следните месеци ќе бидат кошмарни за Грција

А1он
Следните месеци, до јуни 2014 година, до кога треба да се решат сите отворени прашања со меѓународните кредитори, ќе бидат кошмарни за Грција, изјави грчкиот министер за
Регион

Кои се родителите на „синиот ангел“?

А1он
Грчките власти се уште се обидуваат да ја пронајдат биолошката мајка на мистериозното девојче, кое што го пронајдоа во едно ромско семејство. За потсетување четиригодишното
Регион

Откриена мистеријата за девојчето наречено „Синиот ангел“

А1он
Откриена е мистеријата за русокосото девојче кое беше пронајдено во ромската населба во Лариса, во Атина. Имено како што изјавила адвокатката на семејството во чиј
Регион

Куркулас: Предложивме компромис, а на Скопје е да одговори

А1он
Скопје продолжува со фалсификувањето на историјата и тоа не е само проблем на Грција, туку и на Бугарија, изјавил грчкиот заменик министер за надворешни работи
Свет

Груевски слушнал од Камерон, па ја нарекол Грција „поранешна Отоманска провинција“

А1он
Изјавата на македонскиот премиер за „Поранешна Отоманска Провинција Грција“ можеби предизвика сензација и бес, но изгледа дека Груевски само бил инспириран за ова од некој
Регион

Во ромска населба во Грција пронајдено киданпирано „бело ромче“

А1он
Грчката полиција побара меѓународна помош во откривањето на идентитетот на едно русокосо девојче пронајдено во ромска населба кај Лариса. ДНК анализата покажала дека мажот и
Регион

Грчкиот Парламент во вторник ќе гласа за пркин на државно финансирање на Златна зора

А1он
Грчкиот Парламент денеска одлучи за во вторник да го одложи гласањето по измените на Законот, со што ќе се овозможии прекин на државното финансирање на