gorivo

Економија

Од понеделник цената на бензините по новата методологија

А1он
Од следниот понеделник Регулаторната комисија за енергетика ќе ги утврдува цените на нафтените деривати по новата методологија, која регулаторите треба да ја донесат во следните
Свет

Европскиот парламент го ограничи биогоривото со аграрно потекло на седум отсто

А1он
Европскиот парламент го ограничи користењето на биогоровото со аграрно потекло на 7 отсто од 2020 година, јавува дописникот на МИА д Стразбур. Стапката на користење