goriva

Македонија

Поевтинуваат бензините за 2, а дизелот за 1 денар по литар

А1он
Бензините од полноќ поевтинуваат за два денари, а дизел горивата за еден денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР