gjukanovic

Регион

Честитки за Бајден од Пленковиќ, Ѓукановиќ и Пахор

А1он
По веста дека Џозеф Бајден е избран за претседател на САД, пристигнаа и првите честички од регионот. Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ и претседателите на Црна
Регион

Ѓукановиќ: Крадец сум, затоа што ја крадам илузијата за „голема Србија“

А1он
Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ денеска им порача на националистите кои го нарекоа крадец дека тие имаат право за тоа, затоа што тој ја краде нивната
Регион

Во Подгорица почнаа акциите на движењето „Спротивстави се“

А1он
Претставници на движењето „Спротивстави се“, кои започнаа граѓански протести против властите во Подгорица на почетокот од годината, утрово ги пречекаа државните службеници во црногорската Влада,
Македонија

(ВИДЕО) Средба Заев-Ѓукановиќ: Размената на искуства и регионалната соработка отвораат перспективи

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, се сретна со поранешниот премиер на Република Црна Гора, Мило Ѓукановиќ. Поранешниот црногорски премиер Ѓукановиќ ги поздрави
Регион

АУДИО: Ѓукановиќ и Марковиќ жртви на руски комичари кои лажно им се претставиле

А1он
Претседателот на црногорската Влада Душко Марковиќ и претседателот на владејачката демократска партија на социјалисти (ДПС) Мило Ѓукановиќ беа цел на руските комичари Лексус и Вован,