gjorcheska

Спорт

Финале за Ѓорческа и Најденова во игра на двојки на фјучрсот во Киасо

А1он
Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа во пар со Бугарката Александрина Најденова ќе играат во финалето на фјучрсот во Киасо, Швајцарија. Македонско-бугарската двојка (први носителки) во
Спорт

Ѓорческа со Најденова се пласираа во полуфиналето во двојки на турнирот во Киасо

А1он
Откако утринава се пласира во четвртфиналето во поединечна конкуренција најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа попладнево обезбеди и пласман во полуфиналето во двојки, на фјучерс турнирот
Спорт

Ѓорческа се пласира во четвртфиналето во двојки на турнирот во Биел

А1он
Најдобрата македонската тенисерка Лина Ѓорческа ќе игра во четвртфиналето во конкуренција на двојки на ВТА турнирот во Биел Швајцарија што се игра за награден фонд