gerascenko

Свет

Украина: Наместо тенкови ни требаат дронови

А1он
Украинската армија треба да се фокусира на масовна употреба на беспилотни летала, кои се поефикасни од ветените американски тенкови Абрамс, изјави советникот на министерот за
Свет

Украина: Херсон беше гранатиран 46 пати во еден ден

А1он
Руските сили во неделата го гранатираа регионот Херсон 46 пати, при што загина еден цивил, според високи соработници на украинскиот претседател. Кирило Тимошенко, заменик-шеф на
Свет

Објавена снимка: Руски ракетен напад врз Киев, се крева густ чад

А1он
Антон Герашченко, советник на украинскиот министер за внатрешни работи, објави видео од чад кој се издига над Киев по новиот руски ракетен напад врз главниот
Свет

Герашченко: Русија сака хуманитарна катастрофа

А1он
Антон Герашченко, советник на украинскиот министер за внатрешни работи, денеска на Твитер ја обвини Русија дека сака да предизвика хуманитарна катастрофа. „Милиони Украинци би можеле
Свет

Герашченко: Млад пар загина во рускиот напад, го очекуваа своето прво дете, толку многу болка поради терористичката Русија

А1он
Антон Герашченко, советник на украинскиот министер за внатрешни работи, изјави дека млад брачен пар е убиен во денешниот руски напад врз станбен дел во Киев.