g20

Свет

Во Бризбејн се одржува самит на Г20, со акцент на економски теми, но и кризата во Украина

А1он
Лидерите на Групата 20 најразвиени земји во светот (Г20) ќе се состанат денеска во австралискиот град Бризбејн, на дводневен самит, на кој ќе доминираат економските
Свет

Самит на Г20 посветен на економијата, но и на кризата во Украина

А1он
Лидерите на Групата 20 најразвиени земји во светот (Г20) ќе се состанат утре во австралискиот град Бризбејн, на дводневен самит, на кој ќе доминираат економските
Економија

Во Истанбул почна Светскиот економски форум

А1он
Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган денеска во Истанбул го отвори Светскиот економски форум. На дводневиот Светскиот економски форум во Истанбул учествуваат 600 политичари, научници