fudbalska reprezentacija

Спорт

Ангеловски: Секогаш одиме на победа без оглед дали играме пријателски или натпревар за бодови

А1он
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски најави игра на победа на утрешниот пријателски натпревар со Словенија. – За прв пат ќе играме подготвителен натпревар
Спорт

Ханси Флик ќе го замени Јоаким Лев на клупата на Германија

А1он
Актуелниот тренер на Баерн Минхен, Ханси Флик, ќе го наследи Јоаким Лев на клупата на фудбалската репрезентација на Германија, потврдија денеска официјални извори, наведувајќи дека
Спорт

Ангеловски: Откако ја погледнав снимката, одлучив Несторовски да го ослободам за мечот со Германија

А1он
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски, одлучи да не го стави во составот Илија Несторовски, кој синоќа по постигнувањето на голот против Лихтенштајн се
Спорт

ВИДЕО: Блескава Македонија, пет гола во мрежата на Лихтенштајн

А1он
Македонската фудбалска репрезентација ја забележа првата победа во квалфификацискиот циклус за пласман на Светското првенство во Катар во 2022 година. Нашиот состав оствари убедлива победа
Спорт

Ангеловски: На терен мораме да ја оправдаме фаворитската улога против Лихтенштајн

А1он
Македонската фудбалска репрезентација претпладнево го одржа официјалниот тренинг пред утрешниот меч против Лихтенштајн на кој, по стартниот пораз од Романија со 3:2, избраниците на селекторот
Спорт

Избраниците на Ангеловски подобри од Работнички

А1он
Победа од 2:0 над прволигашот Работнички забележа попладнево селекцијата составена од фудбалери, кои беа повикани на тридневниот подготвителен камп, организиран од стручниот штаб на македонската
Спорт

Управниот одбор на ФФМ потврди: Игор Ангеловски ќе ја предводи Македонија на ЕУРО 2020

А1он
Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија го потврди новиот договор со селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски. Раководството на ФФМ и селекторот Игор
Спорт

Наполи го пушти Елмас, доаѓа утре во Скопје на собирот на фудбалската репрезентација

А1он
Елиф Елмас утре ќе пристигне во Скопје и ќе се стави на располагање на селекторот Игор Ангеловски во пресрет на епската битка со Грузија за
Спорт

Ангеловски: Ривалите неатрактивни, но квалитетни, наша цел – прво место

А1он
Неатрактивни, но квалитетни ривали е првичниот коментар на селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски по ждрепката на групите за новото издание на Лигата