fudbal

Спорт

Модриќ блиску до Бернабе, Тотенхем бара 50 милиони евра

А1он
Хрватскиот фудбалски репрезентативец Лука Модриќ се поблиску до преминот од Тотенхем во Реал Мадрид, пишуваат шпанските медиуми. Спортскиот весник „Марка“, кој е многу близок до
Спорт

Иниеста застана на „лудиот камен“

А1он
Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Шпанецот Андрес Иниеста, заплови во брачните води и го рече судбоносното „да“ на својата партнерка Ана Ортиз. Свечената церемонија
Спорт

Милан тргна по напаѓачот на Ливерпул, Берлускони го посакува Енди Керол

А1он
Некогашниот член на Њукасл му запна за окото на Берлускони на изминатото Европско првенство во Полска и Украина и сега бара начин да го ангажира.
Магазин

Ги почести фановите со гола фотографија од сопругата

А1он
Легендарниот голман на Валенсија, Сантијаго Канизарес моментално работи во ТВ станица и како и повеќето спортисти е активен на друштвените мрежи. Канизарес на Твитер несебично