fudbal zeni

Спорт

Женската фудбалска репрезентација на Македонија домаќин на УЕФА развоен турнир

А1он
Женската репрезентација на Македонија до 18 години ќе биде домаќин на УЕФА развојниот турнир во Скопје на тренинг центарот „Петар Милошевски“ од 18. до 21
Спорт

ФФМ организира ревијален дуел во чест на Добре Димовски

А1он
Фудбалска федерација на Македонија во чест Добрислав Димовски за 100 натпревари како селектор на женските репрезентации организира ревијален натпревар помеѓу репрезентативките кои ја завршиле својата
Спорт

Убедлив пораз за македонските фудбалерки од Унгарија

А1он
Женската фудбалска репрезентација на Македонија е поразена од Унгарија со убедливи 8:0 во контролен дуел одигран во Телки. Головите за домашната селекција ги постигнаа: Јакабфи
Спорт

Димовски против Унгарија јубилеен и последен пат на селекторското место

А1он
Македонската женска фудбалска репрезентација утре во Телки ќе и гостува на Унгарија на контролен натпревар кој ќе биде јубилеен 100.ти и воедно последен за селекторот
Спорт

Женската селекција до 17 години ги почнува квалификациите за елитната фаза

А1он
Со натпреварот против селекцијата на Данска денес во 13 часот и 30 минути на централниот терен во комплексот „Куќа на фудбалот“ женската селекција  на Македонија до
Спорт

Македонските фудбалерки на пенали подобри од Србија

А1он
Репрезентацијата на Македонија до 18 години во женска конкуренција со победа го заврши развојниот турнир на УЕФА. На теренот кај „Куќата на фудбалот“ Македонија беше подобра
Спорт

Македонија ослабена на утрешниот натпревар со Италија

А1он
Женската фудбалска репрезентација на Македонија утре е домаќин на носителот на групата, репрезентацијата на Италија, во натпревар од квалификациите за Светското првенство во Канада, 2015