fudbal zeni

Спорт

И жените фудбалерки ќе прават ПЦР-тестови пред првенствени натпревари

А1он
Колото 23 од Првата женска фудбалска лига, кое што требаше да се одигра на 21 април, а се одложи поради одлуката на Владата за задолжителен
Спорт

Женската фудбалска репрезентација ги доби ривалките во квалификациите за Светскиот куп

А1он
Македонската женска фудбалска репрезентација ќе игра во групата „Д“ со селекциите на Англија, Австрија, Северна Ирска, Летонија и Луксембург во квалификациите за Светскиот куп во
Спорт

Фудбалерките на Македонија и Косово месецов двапати ќе ги одмерат силите во Скопје

А1он
Женската фудбалска репрезентација на Косово ќе гостува месецов во Северна Македонија, каде што со домаќинките ќе одигра два пријателски меча, објави денеска Фудбалската федерација Косово
Спорт

ВИДЕО: Бразилска фудбалерка со прекар Роналдиња го засилува ЖФК Љуботен

А1он
Женскиот фудбалски клуб Љуботен од Тетово објави денеска дека потпишал договор со 22-годишната бразилска фудбалерка Ана Беатриз Тарантино, која е позната по прекарот „Роналдиња“, објави
Спорт

Во дербито во женскиот фудбал Каменица Саса подобра од Деспина Прилеп

А1он
Во дербито од Првата женска фудбалска лига екипата на Каменица Саса повторно ја презеде лидерската позиција на табелата откако на градскиот стадион во Македонска Каменица
Спорт

Македонските фудбалерки поразени од Франција

А1он
Македонската женска фудбалска репрезентација синоќа загуби со 7:0 од француската селекција во натпревар од квалификациите за Европското првенство. За избраничките на селекторот Кирил Изов ова
Спорт

Изов: Франција е апсолутен фаворит, ние ќе се обидеме достојно да се спротивставиме

А1он
Селекторот на македонската женска фудбалска репрезентација, Кирил Изов се соочува со доста проблеми во пресрет на натпреварот со Франција. – Имаме навистина големи проблеми со
Спорт

Македонските фудбалерки во ослабен состав на дуелот со Франција

А1он
Македонската женска фудбалска репрезентација на 22 септември ја пречекува Франција на Националната арена „Тодор Проески“ во натпревар од квалификациите за Европскто првенство. За нашата женска
Спорт

По добиените негативни резултати на коронавирус, ЖФК „Каменица Саса“ продолжуваат со подготовките за настап во ЛШ

А1он
Екипата на Женскиот фудбалски клуб „Каменица Саса“ ја очекува ждрепката за натпреварите од Лигата на шампионките. Како што информираа од стручниот штаб, тимот не престанува