fudbal srbija

Спорт

Над 4.000 полицајци ќе го обезбедуваат фудбалскиот натпревар меѓу Србија и Хрватска

А1он
За безбедноста пред, за време и по фудбалскиот натпревар меѓу репрезентациите на Србија и Хрватска што ќе се одигра вечерва во Белград, ќе се грижат
Спорт

ФОТО: Партизан ја прослави новата шампионската титула

А1он
Фудбалерите на Партизан совладувајќи ја екипата на Спартак од Суботица со 5:0, ја прославија 25 титула во шампионатот. Натпреварот имаше свечен карактер, бидејќи црно –
Спорт

Партизан – Црвена Ѕвезда играат одлучувачко дерби за шампионската титула

А1он
Вечерва од 19:30 минути ќе се одигра белградското дерби на ЈНА меѓу Партизан и Црвена Ѕвезда. Натпреварот помеѓу лутите ривали за титулата може да влијае
Видео Спорт

ВИДЕО: Хрватска ја победи Србија

А1он
Во рамките на А квалификациската група за пласман на Светското првенство во Бразил, репрезентација на Хрватска ја победи Србија со резултат 2:0. Манџукиќ ја доведе Хрватска во
Спорт

Српските фудбалери за мечот во Загреб барале кекси „Domaćica“

А1он
Фудбалската репрезентација на Србија не побарала никави посебни усови од Хрватскиот фудбалски сојуз (ХНС) за претстојниот натпревар меѓу репрезентациите на двете земји, освен во соблекувалната