fudbal spanija

Спорт

Модриќ за 400 натпревари за Реал: Ми се исполни сонот да играм овде

А1он
Фудбалерот од средниот ред Лука Модриќ во неделата го одигра својот 400. натпревар за Реал Мадрид. На неговиот јубилеј, Реал ја совлада Барселона на гостински
Спорт

Лапорта оптимист пред Ел Класико: Сигурен сум дека Барса ќе победи

А1он
Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта, зборуваше за претстојниот натпревар од Ла Лига со Реал Мадрид. – Имам добро чувство. Победивме два меча, играчите закрепнуваат. Фати
Спорт

Адвокатот на Бензема за интимната снимка: Од мува направивте слон, Валбуена му завидува на мојот клиент

А1он
Силвен Кормие, адвокат на напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема во случајот со уценување на играчот од средниот ред Матје Валбуена со интимно видео, го
Спорт

Рајо Ваљекано и Димитриевски со нов триумф се искачија четврти во Ла Лига

А1он
Екипата на Рајо Ваљекано, во чиј редови стандарден на голот беше македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски, го продолжи максималниот ефект сезонава на домашен терен и со
Спорт

Лапорта: Куман останува тренер на Барселона

А1он
Претседателот на шпанскиот фудбалски прволигаш Барселона, Жоан Лапорта денеска ги демантираше наводите во локалните медиуми и рече дека Роналд Куман останува тренер на каталонскиот клуб.
Спорт

Суарез пред дербито против Барселона: Нема да се радувам ако постигнам гол

А1он
Напаѓачот на шпанскиот фудбалски првак Атлетико, Луис Суарез пред вечерашното дерби против Барселона во Мадрид најави дека нема да прославува на теренот во случај да