fudbal spanija

Спорт

Ренато Санчез: Трансферот во Барселона беше готов летото, но пропадна поради повреда

А1он
Фудбалерот од средниот ред на Лил, Ренато Санчез проговори за интересот на врвните клубови за него. – Можеби Милан и Арсенал се заинтересирани за мене,
Спорт

Фудбалерите на Барселона пристигнаа во клупската база повеќе од два часа пред почетокот на првиот тренинг под водство на Чави

А1он
Новиот тренер на Барселона, Чави денеска ќе го има првиот тренинг со каталонскиот тим. Прозивката на која ќе ја изврши 41-годишниот Каталонец е закажана за
Спорт

ВИДЕО: Барселона на „Камп ноу“ го промовира новиот тренер Чави

А1он
Чави од денес и официјално е нов тренер на Барселона. Каталонскиот клуб одржа официјална презентација на својот поранешен играч, која се одржа на стадионот „Камп