fudbal spanija

Спорт

Агуеро пренесен во болница поради болки во градите

А1он
Напаѓачот на Барселона, Серхио Агуеро е пренесен во болница, откако се пожалил на болки во градите и вртоглавица за време на синоќешниот прволигашки натпревар против
Спорт

Модриќ за 400 натпревари за Реал: Ми се исполни сонот да играм овде

А1он
Фудбалерот од средниот ред Лука Модриќ во неделата го одигра својот 400. натпревар за Реал Мадрид. На неговиот јубилеј, Реал ја совлада Барселона на гостински
Спорт

Лапорта оптимист пред Ел Класико: Сигурен сум дека Барса ќе победи

А1он
Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта, зборуваше за претстојниот натпревар од Ла Лига со Реал Мадрид. – Имам добро чувство. Победивме два меча, играчите закрепнуваат. Фати
Спорт

Адвокатот на Бензема за интимната снимка: Од мува направивте слон, Валбуена му завидува на мојот клиент

А1он
Силвен Кормие, адвокат на напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема во случајот со уценување на играчот од средниот ред Матје Валбуена со интимно видео, го