fudbal spanija

Свет Спорт

Роналдо ја продаде „Златна копачка” за децата од Палестина!

А1он
Напаѓачот на Реал Мадрид Кристијано Роналдо ја продаде својота награда за најмногу постигнати голови од сезоната 2010/11, а приходите ги намени за децата од Палестина.
Спорт

ВИДЕО: Реал и Барса рутински до нови победи

А1он
Лидерот на табелата Барселона и  шампионот на Примера, Реал Мадрид во синоќешните натпревари од 12.коло постигнаа убедливи победи на домашен терен. Барселона со 3:1 ја