fudbal spanija

Спорт

Година за историја на Меси, го собори рекордот на Герд Милер

А1он
Герд Милер не е повеќе сопственик на рекордот за најмногу голови во една календарска година, тој во 1972 година постигна 85 голови. Аргентинецот Леонел Меси
Спорт

ВИДЕО: Пет гола на Фалкао против Ла Коруња

А1он
Вечерва на „Висенте Калдерон“ Ла Коруња загуби со убедливи 6:0, а пет гола самиот постигна колумбискиот напаѓач Радамел Фалкао. Откако резултатот го отвори Диего Коста
Спорт

ВИДЕО: Роналдо да не се посрамоти ја стави гумата за џвакање во џеб

А1он
Кристиано Роналдо во кралската палата Ел Пардо за малку ќе се посрамотеше, па гумата за џвакање на приемот кај кралицата ја пикна в џеб. Роналдо