fudbal spanija

Спорт

Феран Торес стана најскап фудбалер во историјата на Барселона

А1он
Шпанскиот фудбалер Феран Торес е нов играч на Барселона, потпишувајќи денеска договор со важност до 30 јуни 2027 година, потврди каталонскиот клуб. Феран доаѓа од
Спорт

Шпанската Ла Лига им предложи на фудбалерите да се тушираат дома

А1он
Раководството на Ла Лига им препорача денеска на фудбалерите на сите 42 екипи од првата и втората шпанска лига што помалку да ги користат соблекувалните
Спорт

Фут Меркато: Дембеле одлучи да го обнови договорот со Барса, иако се уште не се договорил за условите

А1он
Играчот од средниот ред, Усман Дембеле, најверојатно ќе остане во Барселона. Според „Фут Меркато“, 24-годишниот Французин се согласил да го обнови договорот со каталонскиот клуб.
Спорт

Барди стрелец за Леванте во поразот од Валенсија

А1он
Македонскиот фудбалски репрезентативец, Енис Барди се запиша во листата на стрелците на синоќешниот дуел на неговиот тим Леванте со градскиот ривал Валенсија. Натпреварот заврши со
Спорт

Барселона го одобри финансискиот план „тежок“ 1.5 милијарди евра за реконструкција на „Камп Ноу“

А1он
Шпанскиот фудбалски гигант Барселона го одбори новиот финансиски план, кој вклучува дополнителни 1.5 милијарди евра за реконструкција на стадионот „Камп Ноу“ и низа други придружни
Спорт

Серхио Агуеро со солзи објави крај на кариерата

А1он
Со емотивно обраќање и насолзени очи, 33-годишниот аргентински напаѓач на Барселона Серхио Агуеро прогласи попладнево предвремен крај на својата фудбалска кариера поради здравствени проблеми. –
Спорт

Бензема осуден на една година затвор условно за уцена на Валбуена

А1он
Судот во Версај го прогласи напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема за виновен за уценување на поранешниот фудбалер Матје Валбуена, пишува „Л’Екип“. Бензема е прогласен
Спорт

Ренато Санчез: Трансферот во Барселона беше готов летото, но пропадна поради повреда

А1он
Фудбалерот од средниот ред на Лил, Ренато Санчез проговори за интересот на врвните клубови за него. – Можеби Милан и Арсенал се заинтересирани за мене,