fudbal sp

Спорт

Блатер: Можеби е грешка доделувањето на СП на Бразил

А1он
Првиот човек на Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) изјави во Виена дека доделувањето на организацијата на Мундијалот 2014 на Бразил можеби е погрешен потег. Оваа изјава
Спорт

Кавани му донесе победа на Уругвај, Аргентина одигра нерешено со Еквадор

А1он
Квалификациите за Светското првенство во Бразил продолжија и во рамките на групата во Јужна Америка. Од синоќешните натпревари за одбележување е победата на Уругвај на
Спорт

Само бод за гостите во јужно-американските квалификации за СП 2014

А1он
Од сите гостински селекции само репрезентацијата на Аргентина остана непоразена на четирите натпревари од јужно-американските Мундијалски квалификации одиграни во текот на вчерашниот ден. Еквадор убедливо
Спорт

Резултати и табели по групи во квалификациите за Мундијалот во Бразил 2014

А1он
Во текот на вчерашниот ден низ Европа се одиграа 17 натпревари од квалификациите за Светското фудбалско првенство во Бразил 2014 година. Резултати и табели по групи: