fudbal sp

Спорт

Само бод за гостите во јужно-американските квалификации за СП 2014

А1он
Од сите гостински селекции само репрезентацијата на Аргентина остана непоразена на четирите натпревари од јужно-американските Мундијалски квалификации одиграни во текот на вчерашниот ден. Еквадор убедливо
Спорт

Резултати и табели по групи во квалификациите за Мундијалот во Бразил 2014

А1он
Во текот на вчерашниот ден низ Европа се одиграа 17 натпревари од квалификациите за Светското фудбалско првенство во Бразил 2014 година. Резултати и табели по групи: