fudbal sp

Спорт

ВИДЕО: „Кока-Кола“ ја објави својата химна за СП 2014 во Бразил

А1он
Светски познатата компанија „Кока-Кола“ која е еден од шесте главни партнери на Светската фудбалска асоцијација – ФИФА, денеска го објави видеото со неофицијалната химна за Мундијалот
Спорт

Аргентина прва од Јужна Америка се пласира на СП во Бразил

А1он
Репрезентацијата на Аргетина е првата од Јужноамериканските квалификации што обезбеди пласман на Светското првенство во Бразил идната година. На ноќеска одиграниот натпревар Аргентина како гостин го
Спорт

Селекторот на чешката фудбалска репрезентација поднесе оставка

А1он
Тренерот на чешката фудбалска репрезентација Михал Билек по синоќешниот пораз од Италија (1:2), поради што Чешка речиси ја изгуби шансата за пласман на Светското првенство
Спорт

Сеп Блатер предлага светското првенство во Катар да се игра во зима

А1он
Претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА), Сеп Блатер предложи денеска Светското првенство во фудбал во 2022 година. чиј домаќин е Катар, наместо во лето, да
Спорт

Блатер: Можеби е грешка доделувањето на СП на Бразил

А1он
Првиот човек на Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) изјави во Виена дека доделувањето на организацијата на Мундијалот 2014 на Бразил можеби е погрешен потег. Оваа изјава
Спорт

Кавани му донесе победа на Уругвај, Аргентина одигра нерешено со Еквадор

А1он
Квалификациите за Светското првенство во Бразил продолжија и во рамките на групата во Јужна Америка. Од синоќешните натпревари за одбележување е победата на Уругвај на
Спорт

Само бод за гостите во јужно-американските квалификации за СП 2014

А1он
Од сите гостински селекции само репрезентацијата на Аргентина остана непоразена на четирите натпревари од јужно-американските Мундијалски квалификации одиграни во текот на вчерашниот ден. Еквадор убедливо